четвртак , 14 децембар 2017

KMF Intelektualac u polu finalu kupa Beograd

Izabranici, trenera Predraga Simica, koji je ovu utakmicu privremeno zamenio glavnog sefa strucnog Branislava Stojevića su pobedili odlicnu ekipu Grocanskog futsal kluba rezultatom 4:1 i plasirali se u polufinale kupa Beograda.

Iako nije dobro pocelo za nase momke, koji su vec u 5. min. gubili. Gol za goste, postigao je Djokic posle odlicnog solo prodora. Ekipa Grocanskog futsla kluba je dominirala tokom prvog poluvremena. Pretio je najvise Vuletic i Stevanovic. Ekipu Intelektualca u igri drzao raspolozeni golman Vukovic. Zapretio je Intelektualac, najpre preko Pejica koji nije imao srece posle dobrog suta, pogodio je precku. Drugu odlicnu priliku propusta Milovankic, ovosezonsko pojacanje. Na pauzu Intelektualac odlazi sa golom zaostatka.

Drugo poluvreme totalni preokret. Izabranici Simica, u drugom poluvremenu su pokazali karakter i timski duh. Kapiten na ovom mecu Numanovic oduzima loptu na sredini terena, asistira Radomirovicu za 1:1 u 23. min. Posle samo jednog minuta za 2:1 prava majstorija Radomirovica, koji je sjajnim driblingom pored aut linije prevario najpre protivnika a onda pogodio u dalji ugao. Na 3:1 povecava opet Radomirovic solo prodorom pored autlinije u 29. min. i ovim golom na sebe zakacio epitet igraca utakmice. Poslednjih deset minuta, Intelektualac prepusta inicijativu gostima, koji prete sutevima iz daljine preko Vuletica, i dobrim solo prodorima kapitena Ruzicica. To je ostavilo veliki prostor nasim momcima za kontranapad. Jankovic koji je ovu utakmicu komandovao odbranom, oduzima loptu, kontru je povukao odlicni Samardzic koji u 34. min. asistira Milovankicu, a on ovoga puta postize pogodak.

Timska igra Intelektualca se najbolje ogleda u tome, sto su svi igraci na ovom mecu ucestvovali u postizanju pogodaka i „ginuli“ jedan za drugog. O karakteru ekipe, ne treba trositi reci, jer su se momci vratili posle prvog dela igre i preokrenuli rezultat u svoju korist.

KMF Intelektualac: VUKOVIC, NUMANOVIC, PEJIC, RADOMIROVIC, MILOVANKIC, Jankovic, Samardzic.

Grocanski futsal klub: KRSTIC, MILINKOVIC, PAVLOVIC, BLAGOJEVIC, SOKIC, Vuletic, Ruzicic, Djokic, Mladenovic, Stevanovic.

Zuti karton: Milovankic 34. min. – bezobzirni start.