понедељак , 13 новембар 2017

Intelektualac pobedom započeo drugu polusezonu

U novobeogradskom hramu sporta na početku druge polusezone Druge futsal lige „Beograd“ domaći sastav KMF Intelektualac je u odličnoj futsal predstavi savladao veoma dobru ekipu gostiju Gročanskog futsal kluba.

KMF Intelektualac – Gročanski futsal klub  6:2 (1:1)

Sportska hala Ranko Žeravica, Novi Beograd. Gledalaca oko 30.

Sudijski dvojac: Predrag Lazarević i Nikola Rabrenović (Bg).

KMF Intelektualac: Milosavljević, Nedović, Orović, Pejić, Samardzić, Jeličić, Numanović, Đerić, Vasić, Simić i Vuković

Gročanski futsal klub: Maksimović, Petrović, Pavlović, Balać, Mladenović, Dzodić, Milić i Živković.

Strelci: Jeličić 6. i 30. min, Pejić 22. min, Samardzić 24. min, Orović 36. min, Nedović 37. min. /KMF Intelektualac/, Balać 13. i 36. min. /Gročanski futsal klub/

Žuti kartoni: Nedović /KMF Intelektualac/ i Milić /Gročanski futsal klub/

Ekipa Intelektualca otpočela je drugu polusezonu pobedom na domaćem terenu. Domaćin je nastavak prvenstva otvorio ranim pogotkom Jeličića, koji je usledio nakon bravurozne asistencije kapitena Pejića. Na polovini prvog poluvremena gosti izjednačuju i sa tim rezultatom se odlazi na odmor. Prvo poluvreme je obeležilo i nekoliko neiskorišćenih šansi na obe strane, gde su se istakli golmani sigurnim odbranama.

U drugom poluvremenu, odmah na početku, domaćin koristi polukontru i nakon asitencije Nedovića kapiten Pejić postiže pogodak i ekipa Intelektualca dolazi do novog vođstva. Da bi se samo nakon dva minuta i Samardžić upisao u listu strelaca. Nekoliko minuta kasnije novajlija u redovima domaćina Jeličić postiže i svoj drugi pogodak veoma dobrim šutem sa devet metara u suprotan ugao golmana gostiju. Nakon četvrtog pogotka ekipa Intelektualca počinje da igra opuštenije i mnogo sigurnije. Ipak, posle nespretno izgubljene lopte domaćina u svojih devet metara gosti postižu pogodak. U istom minutu Orović povećava rezultat domaćina za sigurnu završnicu. Minut kasnije Nedović stavlja tačku za konačnih 6:2 i prvu pobedu Intelektualca u drugoj polusezoni.

Golman domaćih se i pored dva primljena gola istakao veoma sigurnim odbranama. A u samom finišu utakmice na gol domaćina stao je i rezervni golman Vuković, koji je nastavio seriju dobrih odbrana. Vukoviću je to bio debi u ovoj takmičarskoj sezoni.

Ekipa Gročanskog futsal kluba u ovu polusezonu ušla je sa prilično promenjenim sastavom, pa su i pored visokog poraza od strane domaćina prikazali veoma zavidnu igru.

Utakmicu su pratili navijači oba kluba navijajući u fer-plej duhu.